TOMÁŠ PETRÍK

Oukrofishing rybársky eshop - Tomáš Petrík

O mne

Volám sa Tomáš Petrík, športovému rybolovu sa venujem od detstva. K rybolovu ma nik neviedol, od počiatku to bola moja vášeň a odhodlanie neustále posúvať hranice rybolovu na nové méty. Začínal som ako prívlačiar a muškár no postupne sa pridali aj dalšie spôsoby rybolovu. Aktuálne sa venujem lovu sumcov a dravých rýb ako na prívlač tak na živú nástrahu a vábničku.

Tomáš Petrík

Ktorý úlovok si najviac vážiš?

,,V mojom živote asi neexistuje ryba, ktorú by som si nevážil, no len pri jednej rybe som kričal. Bol to výsledok dlhého snaženia spolu s mojou rybárskou rodinou. Po pár rokoch snaženia sa nám jeden večer spolu s Oukrom podarilo zdolať nádherného 97cm dlhého Zubáča veľkoústeho. Ryba bola vrátená vode, lebo len rybu, ktorú vrátime vode, môžme chytiť znovu!"

Aká je tvoja obľúbená nástraha?

,,Pri love na prívlač sa často venujem lovu na vobler, medzi moje najúspešnejšie voblery patrí Salmo Whitefish, ktorý sa mi osvedčil pri love sumcov aj zubáčav. Ak však niesu podmienky na lov voblerom, tak moja obľúbená nástraha na lov z dna v čistej vode je zubáč od Tomy's bait a v prípade prikalenej vody volím kopyto od firmy Relax."

Aký je tvoj rybársky sen?

,,Mojim snom je chytať nádherné ryby v odľahlých častiach sveta, no navždy vo mne ostane túžba po tom, aby návštevy našich domácich revírov boli čo najlepším zážitkom plným krásnych rýb. A preto by sme si mali naše vody ceniť nielen cenou povolenky ale aj tým, ako sa k prírode okolo seba správame a čo v nej po sebe zanecháme."